Vijvers van Bellefroid

Attention Raak het water en zieke of dode vogels niet aan
In de vijvers kunnen blauwalgen voorkomen. Bij sommige watervogels werd ook botulisme vastgesteld. Raak daarom het water en zieke of dode vogels niet aan. Hou ook je hond uit het water en weg van dode vogels.

Zie je een dode vogel? Bel Animal Rescue Service op 0499 89 98 99.

Verborgen tussen de Sportschuur en de Vaart in Wilsele dorp, even buiten het centrum, ligt een heel bijzonder groengebied. De ondiepe vijvers werden in 1948 aangelegd door de familie Bellefroid om er karpers te kweken. In de jaren ’80 kwam er een einde aan de kweek en palmde de natuur de 21 hectare in.

Speur naar de talrijke watervogels vanachter een van de twee vogelkijkwanden, zet je aan de rand van het water voor een picknick of volg gewoon het wandelpad en verdwijn voor even in het groen.

Praktisch

  • Open:
    • 01.04-30.09: 7:00-21:30
    • 01.10-31.03: 7:00-19:00
    • Bij storm en hevige rukwinden sluiten we het park om veiligheidsredenen
  • Adres: Brandweg 8, 3012 Leuven (Wilsele)
    Ligging op kaart

Ontdek ook

Heb je een vraag?

Contacteer ons. We helpen je graag verder.

Bel ons

+32 16 20 30 20

Mail ons

visit@leuven.be
Je krijgt zo snel mogelijk een antwoord.

Kom langs

Adres

Jozef Vounckplein 2
3000 Leuven

Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.