Sint-Jan-de-Evangelistkerk

Deze kerk van de Abdij van Park troont uit boven de site. Reeds 2 jaar na de stichting van de norbertijnenabdij in 1129 stond hier een romaanse kapel. In de huidige kerk ziet men nog sporen van de 13de eeuwse romaanse kerk. In de 16de en 17de eeuw werden belangrijke veranderingen aangebracht.

De kerk is hoofdzakelijk in classicistisch wit stucwerk met barokversieringen en elementen in faux-marbre. Het interieur bevat barokbeelden en -meubilair met houtsnijwerk en belangrijke schilderijen over het leven van de Heilige Norbertus en diens grote voorbeeld Christus.

Bekijk deze kerk in 360°

Plan je bezoek

  • Adres: Abdij van Park, 3001 Leuven
  • 09.04-30.09
    Dinsdag tot zondag: 13:30-17:00 (behalve op feestdagen)
  • Eucharistie: elke zondag om 11:00
  • Gratis toegang

Toegankelijkheid

Makkelijk toegankelijk voor personen met een fysieke beperking.

Een licht hellende kasseiweg leidt je via het kerkhof naar de ingang van de kerk. Heb je een parkeerkaart voor personen met een handicap? Dan kan je parkeren aan de ingang van het nabijgelegen Museum PARCUM. Personen met beperkte mobiliteit kunnen zich ook laten voorrijden tot aan de kerk. Het hoogteverschil aan de ingang wordt overbrugd door een oprijplank.

Lees meer over de monumentale kerken van Leuven

Downloads

Ontdek ook

Iets fout of onduidelijk op deze pagina? Meld het ons.